Pogoda na marzec 2016


Użytkownik: Janek Janek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY 2 lata temu

Pogoda na marzec 2016

Jak wiadomo marzec kojarzy nam się z miesiącem, kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z kalendarzową wiosną. Jeśli natomiast chodzi o prognozy pogody, to pod tym względem rzeczywiście bywa już różnie.

Zacznijmy zatem od tego, jak wyglądają na dzień dzisiejszy prognozy długoterminowe, które obejmują marzec. Sytuacja będzie wyglądała jak medal. Z jednej strony będzie dobrze, a z drugiej niekorzystnie. Oczywiście zależy jaką stronę medalu będziemy obstawiać.

Według synoptyków wiosna ma nadejść zdecydowanie wcześniej, niż na to wskazuje kalendarz. W związku z tym będziemy mieli do czynienia już z bardzo dużym odwilżami. Jednocześnie powinniśmy być przygotowani na to, że temperatury wynoszące od 4 do 12 stopni Celsjusza, w zależności od regionu, jak i również czasu, mogą się dość mocno wahać. Najcieplej ma być na Zachodzie jak i również Północy kraju. Natomiast na Południu będziemy mieli jeszcze do czynienia z niewielkimi przymrozkami, przynajmniej na samym początku miesiąca.

W przypadku pozostałych warunków atmosferycznych, nie powinniśmy zapominać również o tym, że sytuacja pogodowa składa się także z innych czynników. A do nich zalicza się między innymi opad atmosferyczny. Niestety trzeba pogodzić się z tym, że prognoza pogody na ten okres czasu przewiduje bardzo silne opady deszczu, a co za tym idzie, na niebie będzie spore zachmurzenie.


Poleć:

Szukaj:
Więcej odpowiedzi z kategorii: PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na marzec 2016?