Pogoda na maj 2016


Użytkownik: Janek Janek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY 2 lata temu

Pogoda na maj 2016

Pogoda w maju nie jest już raczej dla nas zbyt wielkim oczekiwaniem, ponieważ ostatnie lata nauczyły nas przede wszystkim tego, że niczego specjalnego po tym miesiącu nie możemy się spodziewać. W poprzednich latach rzeczywiście mieliśmy do czynienia z wyjątkowym miesiącem, kiedy nie tylko nie wszystko kwitło, ale również było naprawdę ciepło. Nie brakowało nawet śmiałków, którzy już w tym miesiącu wybierali się nad jezioro lub nad morze w celu zażycia pierwszych kąpieli.

Niestety w tym roku nic na to nie wskazuje, by mogłoby być zupełnie inaczej. A to wszystko dlatego, że średnie temperatury będą wahać się w granicach 12-18 stopni Celsjusza. Czyli już widać dokładnie, że niektóre dni rzeczywiście będą o wiele chłodniejsze, niż pozostałe.

Synoptycy ostrzegają nas także przed bardo dużymi ilościami opadów deszczu. Jeśli wystąpią przewidywane niże, może dojść nawet do poważnych powodzi na terenie Polski. Wcale z tego powodu nie należy wpadać w panikę, ale na pewno warto uważać na swoją posesję, szczególnie jeśli usytuowana jest na terenie zalewowym lub w pobliżu niego.

Nie zapominajmy także pierwszych wyładowaniach atmosferycznych, które rzeczywiście w maju również mogą się przytrafić. Jak łatwo się domyślić, aby mieć rozeznanie co do bardziej szczegółowej prognozy pogody, warto śledzić ją bliżej maja.


Poleć:

Szukaj:
Więcej odpowiedzi z kategorii: PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na maj 2016?