Pogoda na lato 2016


Użytkownik: Janek Janek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY 2 lata temu

Pogoda na lato 2016

Wiele osób z większym lub mniejszym wyprzedzeniem zaczyna planować swoje wakacje. Ale jeśli należy podjąć ostateczną decyzje, czy na pewno chcemy spędzać wczasy w Polsce, to nie ma co ukrywać, że bardzo dużo zależy od pogody jaką zastaniemy w tym czasie.

Pogoda na lato 2016 ma się kształtować niezwykle podobnie do tego, jakie warunki atmosferyczne występowały w zeszłym roku. Ogólnie powinniśmy się nastawić na warunki pogodowe, które charakteryzują upalne oraz suche lato.

Średnie temperatury w całej Polsce mają wahać się pomiędzy wartościami wskazującymi na 21, a 23 stopnie Celsjusza. Zawsze o 2-3 stopnie Celsjusza ma być chłodniej mniej więcej na Pomorzu. Co wcale nie oznacza, że w tych regionach nie możemy spodziewać się kompletnie żadnych upalnych dni.

Lipiec będzie miał całkiem ciekawy przebieg. Mianowicie początek nie będzie kompletnie wskazywał na to, że pogoda jeszcze odpowiednio się unormuje. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że już po kilku pierwszych dniach, temperatury mogą podskoczyć mniej więcej do 25 stopni Celsjusza.

W połowie miesiąca, jak i również na przełomie lipca i sierpnia możemy mieć do czynienia z temperaturami wynoszącymi około 30-32 stopnie Celsjusza. Ponadto w lipcu mogą występować gwałtowne burze, oraz towarzyszące im opady deszczu. Sierpień będzie zdecydowanie spokojniejszym miesiącem.

 


Poleć:

Szukaj:
Więcej odpowiedzi z kategorii: PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na lato 2016?