Pogoda na kwiecień 2016


Użytkownik: Janek Janek Status edytora: POCZĄTKUJĄCY 2 lata temu

Pogoda na kwiecień 2016

W kwietniu bardzo często mamy do czynienia z świętami Wielkanocnymi. Jednak w tym roku te wyjątkowe dni przypadają na 27 marca, w związku z tym w kwietniu raczej nie będziemy obchodzić wyjątkowo ważnych świąt. Co nie zmienia faktu, że już teraz zaczynamy interesować się tym, jaka będzie prognoza pogody.

Zacznijmy od tego, że sytuacja pogodowa w kwietniu będziemy mieli do czynienia czasami z poważną huśtawką. Na przykład jednego dnia temperatury spadną do poniżej 10 stopni Celsjusza, a następnego, przy słonecznym dniu, wartości na termometrach mogą podskoczyć mniej więcej o kilka stopni.

Średnio temperatury mają wahać się pomiędzy 8 a 15 stopniami Celsjusza. Choć oczywiście od tych wartości mogą odchodzić pewne obserwowane temperatury. W związku z tym, w niektórych regionach może być nawet cieplej lub chłodniej.

Nie można zapominać także o pozostałych warunkach atmosferycznych. Przede wszystkim do nich będą zaliczały się opady deszczu. Kwiecień pod tym względem ma być wyjątkowo mokrym miesiącem. Ale w kontekście całej wiosny, nie jedynym. W związku z tym od deszczowego marca, będziemy mogli przerzucić się na parasole, które nam będą potrzebne co jakiś czas, racz częściej raz rzadziej, ale praktycznie do samego czerwca. Zatem deszczu w czasie wiosny na pewno nie zabraknie.


Poleć:

Szukaj:
Więcej odpowiedzi z kategorii: PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na kwiecień 2016?